JAK DOBRAĆ KASK NARCIARSKI? 0

JAK DOBRAĆ KASK NARCIARSKI ?

 

 

Obserwując narciarzy na stokach zauważamy tendencje do coraz większego przykładania uwagi do bezpieczeństwa. Podczas zjazdów coraz więcej ludzi dba o to być czuć się pewnie na stoku, zakładając na głowę kask narciarski.

Oczywiście o wyborze kasku decyduje wiele czynników estetycznych takich jako kolor czy design, natomiast w tym artykule skupimy się na kwestii najważniejszej czyli bezpieczeństwie oraz komforcie podczas jazdy, przedstawimy też na jakie atrybuty należy zwrócić uwagę żeby było tak jak należy, czyli wygodnie i bezpiecznie !

 

 

PODSTAWOWE ZASADY

 

Żeby kask narciarski był odpowiednio dopasowany, a co za tym idzie bezpieczny i wygodny powinien spełniać kilka istotny cech, tj.

 

1. Kask narciarski nie powinien być zbyt ciasny ale powinien trzymać się stabilnie na głowie, nawet bez zapiętego paska pod szyją (można wykonać      test potrząsania głową – wtedy kask nie powinien spaść

2. Dobrą praktykom jest rozpoczęcie przymierzania kasku od rozmiarów większych w kierunku mniejszych. Jeżeli po założeniu kasku              przesuwając go w bok nie przesuwa po włosach tylko czujemy opór jest to znak, że wybraliśmy odpowiedni rozmiar.

3. Po kilku minutach w kasku weryfikujemy czy nie czujemy ucisków, oraz dodatkowego dyskomfortu, jeżeli wszystko jest w porządku          znaczy to że mamy do czynienia z odpowiednim rozmiarem kasku.

 

 

DOBIERAMY ROZMIAR KASKU NARCIARSKIEGO

 

Rozmiary kasków narciarskich są wyrażone jako wymiary obwodu głowy w centymetrach.

Aby zmierzyć obwód głowy, by prawidłowo dobrać kask należy wziąć centymetr krawiecki lub kawałek sznurka i przeciągnąć go dookoła głowy w najszerszym punkcie (około 2,5 cm nad linią brwi).

Niektóre z kasków narciarskich są wyposażone w kółko obsługiwane kciukiem, które umożliwia regulację dopasowania kasku w celu wygodniejszego noszenia. Ważnym atrybutem jest też pasek zapinany pod brodą, który należy indywidualnie wyregulować.

 

 

KASK Z SZYBKĄ CZY KASK Z GOGLAMI?

 

Sklepy narciarskie oferują dwa rozwiązania zakupu kasku narciarskiego,  tj. kask narciarski z szybką i bez szybki. Kaski z szybką są droższe, ale tyko pozornie, ponieważ biorąc pod uwagę zakup gogli narciarskich do standardowego kasku, cena okazuje się podobna, a czasami nawet niższa. Dodatkowo mając ze sobą kask z szybką nie musimy się martwić o to że zgubimy gogle (zgodzicie się, że znacznie trudniej zgubić kask niż gogle). Oba rozwiązania mają swoje zalety które pokrótce postaramy się przedstawić.  

 

KASK NARCIARSKI Z SZYBKĄ:

 

- Możliwość założenia okularów korekcyjnych pod szybkę (polecane osobą z wadami wzroku)

- większa ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi

- większe pole widzenia

- lepsze dopasowanie do twarzy

- lepsza organizacja sprzętu (tylko jeden element)

 

Polecamy wysoko oceniane kaski narciarskie z szybką dla dorosłych i dla dzieci, sprawdź sam ! :

 

https://www.rossignol-outlet.pl/pl/p/KASK-ROSSIGNOL-ALLSPEED-VISOR-IMP-STRATO-WHITE/2039

https://www.rossignol-outlet.pl/pl/p/KASK-ROSSIGNOL-WHOOPEE-VISOR-IMPACTS-BLPK/2042

 

 

KASK NARCIARSKI Z GOGLAMI

 

- większy wybór gogli ( w tym z zastosowaniem najnowszych technologii)

- niższy koszt zakupu kasku

- niższy koszt zakupu nowych gogli w przypadki uszkodzenia

 

Przy zakupie kasku, warto dobierać gogle, które są kompatybilne ze sobą czyli najlepiej gogle tego samego producenta w tym samym modelu, np.:

 

 

 

 

JAK CZĘSTO WYMIENIAĆ KASK NARCIARSKI?

 

Podstawową zasadą jest bezwzględna wymiana kasku narciarskiego po jego uszkodzeniu lub deformacji, jeżeli mamy wątpliwości co do jego stanu warto udać się do profesjonalnego serwisu, żeby ocenić czy kask należy wymienić. Należy pamiętać, że materiały użyte w kaskach z czasem ulegają zniszczeniu i przyjmuje się, że powinien on być wymieniany co 3-5 lat nawet jeżeli nie uległ uszkodzeniom mechanicznym (chyba że producent informuje inaczej).

 

NASZĄ PEŁNĄ OFERTĘ KASKÓW ZNAJDZIESZ W PONIŻSZYCH LINKACH: 

 

KASKI NARCIARSKIE ROSSIGNOL

KASKI NARCIARSKIE POC 

 

 

Jeżeli masz jakie pytania odnośnie doboru sprzętu narciarskiego, skontaktuj się z nami – Chętnie pomożemy

 

sklep@rossignol-outlet.pl

570 765 844

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

HITY SPRZEDAŻY
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium