JAKIE GOGLE NARCIARSKIE WYBRAĆ? 0

JAKIE GOGLE NARCIARSKIE WYBRAĆ?

 

Podczas każdej wizyty na stoku mamy okazję zobaczyć tłumy ludzi, którzy często preferują odmienny styl jazdy, czy ubioru.

- Niektórzy jeżdżą na nartach Rossignola inni Volkla.

- Niektórzy wybierają jazdę na trasie inni w głębokim puchu

 

Są też osoby, które jeżdżą w okularach przeciwsłonecznych ale też tacy którzy wybierają najpopularniejszy wariant i łączą kask z goglami. O tych ostatnich postaramy się napisać słów kilka, żeby podpowiedzieć co jest najważniejsze przy doborze gogli !

 

JAKI ROZMIAR GOGLI NARCIARSKICH?

 

Jednym z najważniejszych elementów przy wyborze gogli narciarskich jest ich odpowiedni rozmiar. Prawidłowy dobór tego parametru zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Zbyt duży rozmiar gogli może powodować zatykanie nosa oraz zsuwanie się ich z twarzy, zbyt mały natomiast ograniczy nam pole widzenia i wywoła ucisk na kości twarzoczaszki.

Aktualnie większość produktów posiada pasek z szerokością regulacji, co zapewnia odpowiednie dopasowanie, przez co obwód głowy nie stanowi problemu.

 

Wyróżniamy trzy kategorie gogli narciarskich: juniorskie, damskie i męskie.

Pierwsza kategoria z wiadomych przyczyn jest najmniejsza, a zastosowane w niej technologie najmniej zaawansowane, ze względu na częstą wymianę tych produktów. Kategoria gogli damskich jest mniejsza od męskiej, a mianowicie posia   da często mniejszy obwód ramki.

Są też firmy produkujące gogle, których produkty nie konstrukcyjnie nie różnią się od siebie, a różnice widoczne są tylko w aspekcie designu.

 

KOLOR SOCZEWEK W GOGLACH

 

Bardzo istotnym elementem na który należy zwrócić uwagę wybierając gogle narciarskie jest rodzaj soczewki w którą zostały wyposażone. Trzeba mieć świadomość, że sam kolor szybki jest odpowiedzialny za lepsze widzenie w określonych warunkach pogodowych. Szybki ciemniejsze będę bardzie wskazane podczas jazdy w słoneczne dni, natomiast  kolor jaśniejszy powinni wybierać fani jazdy nocnej, lub jeżdżący w dni kiedy mamy do czynienia z zachmurzonym niebem.

 

TABELA SZYBEK W GOGLACH NARCIARSKICH ROSSIGNOL:

 

 

 

 

TABELA SZYBEK W GOGLACH NARCIARSKICH POC:

 

Gogle narciarskie występują z szybami, które dzielą się na 5 kategorii w zależności od ilości przepuszczanego światła słonecznego:

 

Klasa S0: Soczewki które pochłaniają około 20% światła. Gogle są bardziej estetyczne, wywołują uczucie uspokojenia.
Klasa S1: Do zastosowania w pochmurne dni, absorbują promienie słoneczne w przedziale od 20 do 57%.
Klasa S2: W tej klasie  od 57 do 82% światła jest absorbowana.

Klasa S3: W przypadku intensywnych promieni słonecznych. Światło pochłaniane od 82 do 92%.

Klasa S4: Do bardzo jasnych warunków szyby wchłaniają od 92 do 97% światła słonecznego.

 

 

JAK DOBRAĆ GOGLE NARCIARSKIE DO KASKU?

 

Bardzo często zadawanym pytaniem podczas wizyt w sklepach narciarskich, jest pytanie o odpowiednie dopasowanie gogli do kasku narciarskiego. Jeżeli kupiłeś już kask i szukasz gogli, zadbaj o odpowiednie dopasowanie – pozwoli to cieszyć się z jazdy zapewniając wygodę i komfort. Gogle narciarskie nie mogą być zbyt wysokie ani zbyt szerokie. Powinny mieścić się w obrysie kasku i w żadnym miejscu nie powinny zbyt mocno uciskać.

Kluczowym elementem przy zakupie gogli jest ich dopasowanie do górnej krawędzi kasku. Jeśli na tym polu pojawią się niedociągnięcia i pozostawimy odkrytą szczelinę na czole, może to doprowadzić nie tylko do dyskomfortu, czy uczucia chłodu ale też istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamiast miłego narciarskiego wypoczynku nabawimy się, np. zapalenia zatok przynosowych.

 

Przykładowe połączenia gogli narciarskich z kaskiem – idealnie do siebie pasujące:

 

Propozycja nr. 1

 

Kask Narciarski Poc Obex i Gole Narciarskie Poc Orb Clarity:

 

 

 

Gogle:

https://www.rossignol-outlet.pl/pl/p/GOGLE-ORB-CLARITY-HYDROGEN-WHITE/1705

 

Kask:

https://www.rossignol-outlet.pl/pl/p/KASK-POC-OBEX-SPIN-HYDROGEN-WHITE/2236

 

Propozycja nr. 2

 

Kask Narciarski Poc Fornix i Gole Narciarskie Poc Fovea:

 

 

 

 

Kask:

https://www.rossignol-outlet.pl/pl/p/KASK-POC-FORNIX-SPIN-HYDROGEN-WHITE/2239

 

Gogle:

https://www.rossignol-outlet.pl/pl/p/GOGLE-POC-FOVEA-CLARITY-HYDROGEN-WHITE/2259

 

 

KONSTRUKCJE W GOGLACH NARCIARSKICH

Oczywiście poza kwestiami takimi jak jakość soczewki czy dopasowanie do kasku, niezwykle istotnym elementem jest jakość wykonania gogli narciarskich oraz rodzaj materiału, jaki został wykorzystany przy ich produkcji. Soczewki powinny być wykonane z poliwęglanu, który zapewnia lekkość produktu i jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie przy wyborze tańszych produktów bardzo często gogle szybko się zużywają, nie wspominając o bezpieczeństwie, widoczności czy komforcie, dlatego kupując ten produkt nie warto oszczędzać 100 czy 200 zł, ponieważ w skali zakupu produktu na wiele lat, jest to nie duża różnica, a jakość nieporównywalnie wyższa.

Dodatkowo gogle narciarskie posiadają ramkę, w którą wbudowana jest szyba. Szerokość ramka na pole widzenia zawężając widoczność lub zapewniając większe pole widzenia. Na bezramkowe gogle należy bardziej uważać, są one sztywniejsze i mniej odporne na uderzenia. Wybierając gogle polecamy te z ramką, ponieważ zapewniają zdecydowanie większe bezpieczeństwo.

Ważnym ułatwieniem jest dodawany przez producentów silikon w wewnętrznej części paska. Podtrzymuje to gogle w odpowiedniej pozycji i nie pozwala na zsunięcie się z kasku.

 

 

NASZĄ PEŁNĄ OFERTĘ GOGLI NARCIARSKICH ZNAJDZIESZ W PONIŻSZYCH LINKACH: 

 

GOGLE NARCIARSKIE ROSSIGNOL

GOGLE NARCIARSKIE POC 

 

 

Jeżeli masz jakie pytania odnośnie doboru sprzętu narciarskiego, skontaktuj się z nami – Chętnie pomożemy

 

sklep@rossignol-outlet.pl

570 765 844

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

HITY SPRZEDAŻY
KURTKA ROSSIGNOL W MADDY JKT BLACK 20/21
KURTKA ROSSIGNOL W MADDY JKT BLACK 20/21
3 999,00 zł 2 499,00 zł
KURTKA ROSSIGNOL PALMARES BADGE JKT 20/21
KURTKA ROSSIGNOL PALMARES BADGE JKT 20/21
3 999,00 zł 2 299,00 zł
KASK ROSSIGNOL ALLSPEED VISOR PHOTOCHROM BLACK
KASK ROSSIGNOL ALLSPEED VISOR PHOTOCHROM BLACK
849,00 zł 650,00 zł
KURTKA ROSSIGNOL HERO AILE JKT NEON RED 20/21
KURTKA ROSSIGNOL HERO AILE JKT NEON RED 20/21
3 499,00 zł 1 799,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium